Wypoczynek blisko natury to zawsze dobry pomysł. Nie musimy jednak wyjeżdżać daleko poza miasto, aby móc zakosztować zieleni. Wystarczy nieco przestrzeni blisko domu: ogród lub taras, aby zaaranżować te miejsca z pomysłem. Wśród licznych i ciekawych mebli ogrodowych w ostatnim czasie kokon ogrodowy zdobywa coraz większą popularność. Dlaczego?

Kokon ogrodowy – idealny do bujania w obłokach!

Fotele takie jak kokon ogrodowy to kwintesencja nowoczesności – mówią projektanci i producenci. Mebel taki nie tylko pozwoli nam na wygodny wypoczynek blisko natury, ale też całkowicie zmieni nasze podejście do sprawy designu mebli ogrodowych. Kokon ogrodowy to wiszący fotel, w którego wnętrzu skutecznie ukryjemy się przed gorącym słońcem czy tez wiatrem. Wewnątrz kokonu umieśćmy miękkie poduszki, aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom wygody. Jak skonstruowany jest kokon ogrodowy?

Kokon ogrodowy to konstrukcja oparta na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Taki materiał jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż aluminiowy to spory krok w przód – jest to lekki materiał, przez co sama waga mebla nie jest wysoka. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa – technorattan to materiał syntetyczny, odznaczający się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie UV. Plecionka jest wysoce odporna również na odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. 

Kokon ogrodowy zimą – jak go chronić?

Tak samo jak w przypadku innych mebli ogrodowych musimy zadać sobie pytanie: jak chronić zimą kokon ogrodowy? Możliwości są dwie: pierwsza to zastosowanie dedykowanego pokrowca ogrodowego z poliestru. Druga to wniesienie kokonu do mieszkania czy domu, gdzie może być on dalej wykorzystywany jako mebel domowy!

Comments are closed.

https://sigrs-gisor.org https://wnetrzadesign.com.pl https://millerliteargentina.com