Ubezpieczenia samochodowe to spory segment rynku motoryzacji – dość powiedzieć, że współcześnie w Polsce na rodzinę przypada więcej niż jeden samochód, a my sami chcemy lepiej dbać o komfort jazdy i nasze bezpieczeństwo. W tym celu wykupujemy ubezpieczenia: zarówno te obowiązkowe, jak i nieobowiązkowe. Co warto o nich wiedzieć?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czym jest?

Obowiązkowym ubezpieczeniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce jest ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie to pozwala na pokrycie wszelkich szkód powstałych z naszej winy podczas prowadzenia samochodu. Ubezpieczenie OC wystawiane jest na rok – konieczne jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia! Wysokość OC nie jest stała: wynika ona nie tylko z wieku i marki samochodu, ale też naszego wieku, ilości lat przejechanych jako kierowcy – podpowiadają pracownicy firmy beesafe.pl. Przy wyliczaniu ceny OC uwzględniane są ewentualne zniżki wynikające z bezwypadkowej jazdy czy stażu jako kierowców. 

Ubezpieczenie AC – co może nam dać?

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC możemy, jako kierowcy i posiadacze samochodu, wybrać dodatkowe ubezpieczenia, które nie są obowiązkowe. Jednym z nich jest AC – autocasco. AC to bardzo elastyczne ubezpieczenie, które możemy dopasować do własnych potrzeb – pomoże nam w tym pracownik firmy ubezpieczeniowej. Autocasco pozwoli na odzyskanie należności za naprawę samochodu, jak również w przypadku jego kradzieży (kwota ubezpieczenia obliczana jest wtedy indywidualnie, głównie na podstawie wieku samochodu). Autocasco pozwoli nam również odzyskać pieniądze za samochód, który stal się ofiarą zmiennych warunków pogodowych, np. kiedy grad zniszczy karoserię. Ubezpieczenie AC sprawdza się najlepiej w przypadku względnie nowych samochodów. 

Comments are closed.